Hádáme se o zbytečnostech, i kdyby všechny země přijaly maximální množství migrantů podle kvót, dotkne se to pouhých 2 % příchozích Doporučený

  • pátek, led 26 2018
  • Napsal(a)  Andrej Babiš, předseda vlády
Švýcarský Davos, místo pravidelných konání Světových  ekonomických fór Švýcarský Davos, místo pravidelných konání Světových ekonomických fór

Kvůli těmto dvěma procentům migrantů, která situaci nevyřeší, riskujeme budoucnost evropského projektu tím, že dva roky rozděluje EU téma povinných relokačních kvót.  To je šílenost. Neztrácejme čas zbytečnostmi! Naši globální partneři a konkurenti na nás nebudou čekat. Zapomínáme na to, proč Evropská unie vlastně vznikla. Jejím cílem bylo zaručit evropským občanům mír a prosperitu.  Řešme proto konflikty v našem okolí dříve, než se stanou hrozbou pro bezpečí našich občanů.  Prohlubme vnitřní trh a jeho čtyři svobody, které jsou hlavním zdrojem prosperity v Evropě. Musíme především zajistit, aby naši občané věděli, kam Evropa směřuje. Rozhodnutí dotýkající se nejdůležitějších zájmů členských států musíme přijímat jednomyslně na úrovni předsedů vlád. EU jako taková nemůže  komunikovat s občany bez členských států. Bez členských států nebude mít EU legitimitu. Tyto a další myšlenky zazněly v projevu premiéra Andreje Babiše na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. I když nevěříme, že se někomu ještě podaří neomarxistickou EU napravit a vrátit ji k původním cílům, stojí myšlenky pana premiéra za zamyšlení a je dobře, že v Davosu zazněly. Proto jeho projev uvádíme v plném znění:

Debata o budoucnosti Evropy již jistou dobu běží. Obávám se však, že v ní někdy zapomínáme na to, proč Evropská unie vlastně vznikla. Jejím cílem bylo zaručit evropským občanům mír a prosperitu. Někdy mám pocit, že v poslední době ženeme integraci kupředu, aniž bychom přesně věděli kam a s jakým cílem. Pokud chceme vybudovat silnou Evropu, musíme být trpěliví. Zbrklá rozhodnutí mohou EU ohrozit. Ani Řím nebyl postaven přes noc.

Musíme především zajistit, aby naši občané věděli, kam Evropa směřuje, a byli s tímto směřováním srozuměni. Bohužel si nemyslím, že by se to nyní dělo. Proto vítám projekt občanských konzultací navržený Emmanuelem Macronem. Podobné konzultace by měly být trvalé. Česká republika má bohaté zkušenosti s občanským a sociálním dialogem. Na tom budeme i nadále stavět.

Je nicméně pravdou, že EU jako taková nemůže komunikovat s občany bez členských států. Bez členských států nebude mít legitimitu. Taková je skutečnost. Projekty jako „spitzenkandidaten“ vedou k opačným výsledkům, než si jejich autoři přáli. Občané očekávají, že Evropská komise zůstane nestranným arbitrem, který pomáhá členským států nalézat kompromis. To je důvod, proč například princip spitzenkandidaten“ Unii odcizuje občanům, paradoxně prohlubuje demokratický deficit a narušuje institucionální rovnováhu.

Potřebujeme silnou a jednotnou Evropu. Měli bychom se proto na prvním místě zaměřit na zachování toho, čeho jsme již dosáhli. Je třeba to konsolidovat a dále rozvíjet.

Prohlubme vnitřní trh a jeho čtyři svobody, které jsou hlavním zdrojem prosperity v Evropě. Posilněme naši konkurenceschopnost v digitální éře. Zajistěme bezpečnost prostřednictvím důsledné obrany našich vnějších hranic a obhajováním zájmů našich občanů a Evropy jako celku ve světě. Řešme konflikty v našem okolí dříve, než se stanou hrozbou pro bezpečí našich občanů.

V poslední době se však místo toho, abychom bránili a prosazovali naše místo ve světě, hádáme o zbytečnostech. Dva roky rozděluje Evropu téma povinných relokačních kvót. Přitom, i kdyby všechny země přijaly maximální množství migrantů podle kvót, dotkne se to pouhých dvou procent příchozích. Kvůli těmto dvěma procentům, která situaci nevyřeší, riskujeme budoucnost evropského projektu. To je šílenost.

Nikdo nechce blokovat dobrá řešení pro Evropu. To není v ničím zájmu. Už nikdy se nesmí opakovat krize prázdné židle ze šedesátých let. Lucemburský kompromis z roku 1966 byl pak reakcí na tento vypjatý moment v historii evropské integrace. Dnes samozřejmě nejsme ve stejné situaci. Odchodem od stolu nikdo nehrozí, ale princip je přeci jen podobný. Pokud nechceme evropský projekt rozklížit, musíme rozhodnutí dotýkající se těch nejdůležitějších zájmů členských států přijímat jednomyslně na úrovni předsedů vlád.

Potřebujeme si pro budoucnost jasně definovat strategii, podle které se budeme řídit. Jen tak bude moci Unie konat soustředěně a efektivně. Přesně k tomu účelu podle Lisabonské smlouvy slouží Evropská rada. Využijme ji naplno!

Neztrácejme čas zbytečnostmi. Naši globální partneři a konkurenti na nás nebudou čekat. Buďme jednotnější a navenek silnější.

Projev předsedy vlády Andreje Babiše na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Projev byl přednesen v angličtině, jedná se o překlad do českého jazyka.

 snímky archiv vlády

Zveřejněno v EKONOMIKA

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 169 hostů a žádný člen

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %