Existence evropských národů není zlem, které je třeba zničit Doporučený

Ladislav Jakl na přednášce Institutu Václava Klause Ladislav Jakl na přednášce Institutu Václava Klause snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Představte si, že se ráno probudíte vyspaní dorůžova, slastně se protáhnete … a uvědomíte si, že jste Němec. A celý den je v háji.

 Ano, musí to být hrozné. Den co den si bolestně připomínat, že jste příslušník národa, který má na svědomí tolik utrpení v tolika zemích za svými hranicemi. Jako příslušník národa, který nakonec vždy drtivě prohraje, protože si vzal příliš velké sousto. Jako příslušník národa, jehož krajané jsou ve skoro všech historických filmech prezentováni jako padouši, které je třeba zlikvidovat. Ani děti ve svých hrách na válku nechtějí být za Němce ale raději za partyzány.

To pak není divu, že z toho na člověka lezou deprese, výčitky, komplexy. Nikdo vás nemá rád, kdekdo vám předhazuje zločiny a ukrutnosti vašich dědů, nebo to spíše vztahovačně v každém gestu těch druhých cítíte.

To pak není divu, že zatoužíte být jednou normálním člověkem bez cejchu viny. A začnete v sobě hledat příčinu, začnete v sobě hledat ukrytý kód, který vždy a znovu skoro každou generaci vašeho národa dovede ke zmaru nejdřív ostatních a pak vlastnímu.

Němci chybně vidí jako svůj hlavní problém samo němectví

A objevíte ho v … samém němectví. Ano. Němci jako národ vyhodnotili příčiny svých minulých i hrozících katastrof ve své německosti. Zcela chybně. Našli je nikoli v sociálních a kulturních momentech, nikoli v diktátorských režimech a mrzačené demokracii. Objevili ho ve své národnosti, ve svém národě a v tom, co Němce dělá Němcem.

Proto Němci neslyší příchod další katastrofy v dnešních krocích demokratického deficitu a hrozící sociální a kulturní nestability, v ambicích dát – pokolikáté už – celé Evropě noty, podle kterých je třeba zpívat. Slyší ji naopak v samotné podstatě německosti, jak jim ji odkázal Schiller, Goethe či Hesse.

A tak se místo péče o sociální a kulturní stabilitu, místo péče o demokracii a místo krocení svých nesoudných kontinentálních ambicí rozhodli demontovat němectví. A protože to neumějí jinak, zatahují do této demontáže i ostatní kulturní národy.

Češi nemalí problém se svým češstvím...

Jenže Češi nemají problém se svým češstvím (až na světáčky, kteří se nám svou hlasitě demonstrovanou oikofobií snaží říci, že oni jsou něco víc než kdejaký Čech), Ukrajinci nemají problém se svým ukrajinstvím, Maďaři se svým maďarstvím, Francouzi se svým francouzstvím či Poláci se svým polstvím. Tak proč nás Němci všechny tahají do svého problému, jehož příčiny navíc špatně identifikovali?

Politika odněmčování Němců má i svou explicitní složku. Slyšíme ji v křečovitých projevech vypjatého multikulturalismu, ve vítacích a „antinenávistných“ transparentech na budovách německých městeček i v projevech, že žádná migrační krize neexistuje, ale že jde naopak o migrační výzvu, která má být uchopena jako příležitost skoncovat se starým německým traumatem: žít v německé kůži.

Třeba se to Němcům nakonec podaří a ze svého národa učiní eintopf. A budou se každé ráno konečně probouzet jako nezatížení Eintopfáci evropského rozmachu. A ani si neuvědomí, že zničili to nejcennější, co měli, že zničili to, co příčinou jejich bolesti vůbec nebylo, a že tím ztratili poslední obranu před neodhaleným démonem, který skoro každou generaci přichází zasadit jejich společnosti nové rány.

Němci pracují na demontáži nejen své, ale i ostatních národních identit

Když si to nedají vymluvit, co s tím naděláme. Ale ať nás nenutí následovat tu jejich smutnou národní sebevraždu. Nebo tím donutí nás, okolní národy, přivést je k další - kolikáté už - dějinné porážce.

Před delším časem jsem kdesi napsal, že největším neštěstím Evropy posledních generací je … pracovitá a čistotná německá hospodyně. Nikdo jiný tolik hrůz nezpůsobil.

Jen si to vezměte. Taková poctivá německá hospodyně ráno vstane a hned jde uklidit kuchyni. Za chvíli se to tam jen leskne. Pak ještě vše zkontroluje, srovná příbory a hrnky podle velikosti, narovná obrázky, přeleští stůl … a zjistí, že tam už není co zlepšit. Tak uklidí v ložnici, v šatně srovná oblečení podle barev, v předsíni seřadí boty.

Pak zamete zápraží, srovná květináče a utrhá suché lístky z keřů. Je u plotu, má vše hotovo, tak vyjde brankou na ulici. I tam vše uklidí, zamete a vyštráfkuje. Pokračuje dál, udělá pořádek na náměstí, pak v celém městě, v okrese, po celé zemi. Pak vše úhledně srovná do lajny všude po Německu a … už je zas u plotu. Vyjde brankou a srovná Evropu. A pak celý svět.

Mám strach, že si to v Německu tehdy asi přečetli a vzali k srdci. Až moc. Řekli si, že už nechtějí nastolovat pořádky za cenu utrpení miliónů, a jali se přemýšlet, jak se své obsese zbavit. A začali opět v kuchyni. A udělali si v ní programově svinčík. Načež nastolili čurbes v celém domě … a už jsou zase za plotem. A zase to jiným i jim přinese jen utrpení.

Kdepak, problém nebude v té čistotnosti, pořádkumilovnosti a pracovitosti. Svinčík není lepší než hezky naklizená domácnost, alespoň ne v Německu. Možná by měli Němci popřemýšlet ještě jednou. Ať se vrátí ke svému pořádku, ať zas mají svůj dům jako ze škatulky. Nebo ať si klidně zavedou francouzskou či českou ležérnost. To je jejich věc.

Ale ať se napříště zastaví u svého plotu a nevnucují své pořádky či nepořádky sousedům. Neštěstí a tragédie generací nepřinesl jejich jakkoli úzkostlivý pořádek. Neštěstí a tragédie přinesla ta jejich neschopnost zastavit se u plotu. A neschopnost ven mezi ostatní vycházet bez jen koštěte, bez obsese řídit ostatní.

(Poznámka pro bdělé uliční „protinenávistnické“ hlídky: svinčíkem a čurbesem nerozumím jakoukoli skupinu lidí. Říkám tak všem soudobým sebezničujícím civilizačním tendencím: zelenému fanatismu, rozbíjení rodin, genderismu a homosexualistické agendě, politické korektnosti, novodobé eugenice a multikulturalismu, eurocentralismu a ničení parlamentních demokracií.)

Ladislav Jakl, 17. března 2016.

 

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 179 hostů a žádný člen

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %