A je to tady. Volání Merkelové a jejich nohsledů vyslyšeno: cenzura sociálních sítí nastala! Doporučený

Kolegové redaktoři přestaňme být slepice, braňme se. Prolomení cenzury vyvolá lavinu Kolegové redaktoři přestaňme být slepice, braňme se. Prolomení cenzury vyvolá lavinu atheo koláže

Všichni víme o volání řady evropských politiků, včele s německou kancléřkou Merkelovou a u nás ministra vnitra Chovance, po cenzuře sociálních sítí. A je to tady.  Krátce před 18. hodině 11. ledna 2016 zjistili administrátoři stránky „Islám v České republice nechceme“ (dále IVČRN), že stránka, jež se mohla pyšnit více než 162 000 příznivci, byla bez varování zablokována provozovateli sociální sítě facebook.

 Stránka, která vznikla v roce 2009 z iniciativy několika angažovaných občanů, se v  debatách o islámské expanzi stala nepominutelnou autoritou. Její administrátoři koordinovali dvě občanské petice (v roce 2014 proti rozšíření práv islámského náboženství v ČR, v roce 2015 proti tzv. uprchlickým kvótám), jakož i řadu dopisových iniciativ, návštěv politiků a seminářů. Příznivci stránky iniciovali vznik Bloku proti islámu, který díky spolupráci s parlamentní stranou Úsvit – Národní Koalice aktivně promlouvá do vnitrostátní politiky.

Předseda občanského spolku Blok proti islámu, doc. Martin KONVIČKA, který byl léta jedním z klíčových administrátorů stránky IVČRN k tomuto neuvěřitelnému kroku evropských politiků našemu listu sdělil:  „Není to poprvé, co byla stránka IVČRN facebookem zrušena – stalo se to již v červnu loňského roku.  Tenkrát se tak stalo na základě pomluv a útoků proislámských aktivistů, ale administrátorům stránky se podařilo společnosti Facebook prokázat, že odpor k ideologii islámu, není totéž, jako vyvolávání nenávisti vůči jednotlivým věřícím. Tentokrát může ale být situace vážnější, protože všichni víme o volání řady evropských politiků, včetně německé kancléřky Merkelové a českého ministra vnitra Chovance, po cenzuře sociálních sítí.“

Pokud si ale fanatická obhájkyně přistěhovalců do EU kancléřka Merkelová domnívá, že současnou hrůzostrašnou situaci s uprchlíky vyřeší cenzurou na facebooku, je obrovsky naivní. Hlasy občanského protestu umlčí moudrý politik jen tak, že se zamyslí nad tím, proč občané protestují a jak tomu zamezit zlepšením svých postojů a skutků. Cenzurou vytvoří naopak z tvůrců podobných stránekpostupem času národní hrdiny. 

Jak správně říká místopředseda Bloku proti islámu Petr HAMPL „Pokud se někdo domnívá, že rušením diskusních platforem umlčí hlasy občanského protestu, hluboce se mýlí. Za svobodu slova je dnes stejně jako před pětadvaceti lety nutno bojovat!" 

 Prolomení cenzury do sociálních sítí je nebezpečí pro každého mediálního pracovníka. Politici si vždy záminku najdou. Proto by neměli, bez rozdílu názoru na IVČRN, novináři mlčet, dokud je (snad) ještě čas řádění evropských byrokratů zastavit. Zítra se mohou ocitnout na pranýři oni sami.

 A politici EU, kteří se takto diktátorsky začali chovat, by si měli uvědomit, že jakmile se opět zavede cenzura slova jako za komunismu, povede to k obrovské vlně odporu lidu jako tehdy. A víme všichni jak to s komunistickými papaláši dopadlo.

Ačkoliv kdyby to  s těmi v EU dopadlo stejně, tak bych byla pro zrušení třeba celého facebooku:-)

Číst 6558 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1013 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %