Fragmenty - Fragmenty - DOMÁCÍ POLITIKA http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz Thu, 25 Apr 2019 22:41:53 +0000 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Praha – Václavské náměstí 25. dubna 2019 - boj za národ! http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2766-praha-vaclavske-namesti-25-dubna-2019-boj-za-narod http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2766-praha-vaclavske-namesti-25-dubna-2019-boj-za-narod Přijďte spolu s těmito odvážnými politiky říct NE diktátu EU, imigrační politice EU a islamizaci EU

Všichni, kteří chcete žít bez obav o život z rukou přistěhovaleckých vrahů, přijďte podpořit našeho jediného odvážného politika, který se nebojí říci jasné NE diktátu EU - Tomio Okamuru  - a jeho přátele Marine Le Penovou, Geerta Wilderse a Janici Atkinsonovou. Politika, který se snaží o zachování naší tisícileté křesťanské kultury i za cenu urážek a pomluv ze strany předsedů  ostatních proevropských stran, kterým jsou dotace a posty v Bruselu důležitější než budoucnost jejich národa a naše životy. Před jeho vystoupením v 17 hodin pod sochou patrona naší země Sv. Václava Vás všechny uvítá už v 16 hodin  svým koncertem zpěvák, kytarista a zároveň autor skvělých textů a hudby skupiny Ortel, její lídr Tomáš Ortel. Ano, ten Ortel, který měl podle hlasování fanoušků získat Českého slavíka, čehož se vedení soutěže tak vyděsilo, že se dopustilo podvodu ve sčítání hlasů, což vedlo k zániku této soutěže. Po jeho koncertu v 17 hodin vystoupí Tomio Okamura. Po něm vystoupí místopředseda SPD Radim Fiala, lídr SPD do eurovoleb Ivan David a zahraniční přátelé pana Okamury- předsedkyně francouzského Národního shromáždění a strany Národní sdružení Marine Le Penová, předseda holandské Strany pro svobodu Geert Wilders či europoslankyně z britské euroskeptické strany UKIP Janice Atkinsonová. 

Je to jedinečná možnost na vlastní oči uvidět na jednom místě nejodvážnější evropské politiky, kteří se stavějí za zachování svých národů a jejich tisícileté křesťanské kultury proti megalomanským snům německé kancléřky Angely Merkelové a jejím přisluhovačům v Bruselu o vytvoření jednotného meganároda EU.  Proti snu, kvůli kterému byli ochotni rozpoutat divokou migraci pozváním milionů muslimských afrických a arabských mladíků do civilizované Evropy, aby za jejich podpory vytvořili nové obyvatele EU, kterým je pojem historie a národ cizí a budou jejich snažení podporovat. Nevadilo jim ani, že většina těchto lidí má za jediný svůj sen vyvraždit mírumilovné domorodé pohany - pohanské psy - jak stojí v Koránu - aby se dostali do jimi vysněného nebe.  A jak ukazuje dění v okolních zemích, je příchod těchto mladíků pro život domorodých obyvatel opravdu životu nebezpečný. Na rukou této německé fanatičky již ulpěla krev stovek nevinných lidí a dětí, nepočítaje v to tisícovky zoufalých pozůstalých. A tomuto počínání se snaží zamezit právě pořadatelé výše uvedené manifestace na Václavském náměstí.

Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda Strany přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura dokázal již nedávno, že se nebojí. Řečeno Topolánkovou mluvou,  je to opravdu kus chlapa s gulema. Podařila se mu neuvěřitelná věc - uspořádat v naší socialistickým evropským neomarxismem prolezlé zemi v největším evropském hotelu vyznamenaném mnoha mezinárodními oceněními, v Dohnalově TOP hotelu Praha, obrovskou tisícihlavou mezinárodní konferenci šéfů euroskeptických stran sdružených v europarlamentní frakci Marie Le Penové Evropa národů a svobody. Na konferenci bylo dohodnuto vytvořit rozšířenou frakci euroskeptických stran z více národů, pojmenovanou Platforma Evropské civilizace. Podrobně jsme o konferenci psali v článku: TOP HOTEL PRAHA HOSTIL HISTORICKY PRVNÍ MEZINÁRODNÍ KONFERENCI ŠÉFŮ VŠECH EUROSKEPTICKÝCH STRAN.

A protože budou naše média určitě plná křiku, co se to zase sešlo na Václavském náměstí pod vedením Satanáše Okamury za fašisty, populisty, nacisty a nevím co ještě, uvádím některé výroky účastníků z konference v TOP Hotelu Praha, abyste si mohli sami utvořit názor o koho jde: 

Geert Wilders:EU je monstrum, které k nám chce přestěhovat islámský svět, což by znamenalo katastrofuProto chceme žít bez ní. Naše identita není zakořeněna v Mekce. Naše evropská kultura a tradice z nás dělá to, čím jsme. Stojíme v čele nové Evropy. Nikdy se nesmíme vzdát. Tomuto říkáme spolu s Tomiem Ne, nikdy!"  Marine Le Pen: “Naším cílem v dalších volbách do evropského parlamentu nebude jen získat větší počet křesel, ale převzít otěže. Měli bychom vypracovat chtěnou a nenucenou spolupráci národů na míru, kde si každý člen zvolí svou spolupráci. Naším cílem je navrátit každou zemi jejím národům. Není času nazbyt, ať žijí evropské  svobodné národy!”  Italský člen Ligy severu Bianchi:  Islámský terorismus je již celosvětový problém. Politika, která podporuje jiný model, než je tradiční rodina, je politikou sebevrahů. Jsme nuceni popírat to, kým jsme, abychom náhodou neurazili nově příchozí, například nás nutí říkat pěkné svátky místo pěkné Vánoce." Poslanec za SPD Jiří Kobza:"Tato země je naše a uděláme vše pro to, aby se stala dědictvím i pro naše potomky. Mainstream má peníze, moc, média na své straně a další zdroje. Je však něco, co nemá. A to pravdu. Postavme hráze dříve, než přijde povodeň. Náš člun, který nás poveze po hladině potápějící se Evropy, se jmenuje czexit. Chceme Evropu, kde sice nebudou ostnaté dráty, ale státy si budou samy vybírat, koho přijmou na své území.“ Dá se uzavřít, že na konferenci zazněly výroky, které pohladí duši každého, kdo chce žít ve svobodné křesťanské evropské zemi. Výroky, které díky diktátu zfanatizovaných promuslimských bruselských politiků nesmíme říkat. 

 

EU se stala díky Schulzovi, Merkelové a Junckerovi továrnou na masovou migraci nebezpečných lidí s jinou pro nás Evropany životu nebezpečnou kulturou. A pokud nechceme zánik našich hodnot a identity v totalitním evropském muslimském státě, musíme podporovat pana Okamuru a jeho přátele, díky nimž máme naději získat budoucnost našeho kontinentu opět do svých rukou. 

A protože nejlepší obrana před islámským terorem je nemít u nás islám a jediné místo, kde se může tato změna EU prosadit, je Evropský parlament,  je zcela nutné v těchto eurovolbách do něj zvolit politiky, kteří budou bojovat za vystoupení naší země z islámem prolezlé EU. Přijďte proto před klíčovými volbami do Evropského parlamentu 24. a 25. května letošního roku podpořit úsilí jediné vlastenecké strany v boji za svobodu a spolupráci národních států Evropy bez EU. 

Nepodceňujte letošní volby do EP! 

 

Přijďte spolu s těmito odvážnými politiky říct NE diktátu EU, imigrační politice EU a islamizaci. Podpořit právo občanů České republiky hlasovat v referendu o vystoupení ČR z EU.

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Tue, 23 Apr 2019 07:55:58 +0000
Poslední rytíř ODS - poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2758-posledni-rytir-ods-poslankyne-zuzana-majerova-zahradnikova http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2758-posledni-rytir-ods-poslankyne-zuzana-majerova-zahradnikova Neohrožená a čestná poslankyně  Zuzana Majerová Zahradníková

Strana kdysi hrdě stojící na ideologii a principech dnes připomíná vyčpělý a zpola opuštěný vigvam. Prubířským kamenem a testem odolnosti charakterů se ukázalo hlasování o odvolání Václava Klause mladšího ze sněmovního školského výboru. Ukázalo se, že v dnešní ODS má koule a právo nosit kalhoty jediný poslanec a tím je nenápadná a skromná žena – poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková. Stala se tak posledním rytířem ODS, který bezezbytku hájí konzervativní principy, slušnost a lidství. Nemístné poznámky předsedy strany Petra Fialy by člověk očekával od pubescentního žáčka, ale ne od profesora politologie a emeritního rektora. Myslím, že nebude na škodu, když i Zuzana Majerová Zahradníková opustí potápějící se loď jménem ODS. Tančit na Titaniku mohou jiné, a to lépe a radostněji. Ona ideály nezradila, od ideálů se odklonila ODS, stala se stranou lidí lačnících po postech, korytech a prebendách, a to na úkor programu a voličů.

 

 

]]>
jan.kopal1977@seznam.cz (JAN KOPAL) POLITIKA Thu, 18 Apr 2019 06:46:29 +0000
FAŠISMUS, NACIONALISMUS A VLASTENECTVÍ - SPD má k fašismu dále, než strany prosazující politiku EU http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2753-fasismus-nacionalismus-a-vlastenectvi-spd-ma-k-fasismu-dale-nez-strany-prosazujici-politiku-eu http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2753-fasismus-nacionalismus-a-vlastenectvi-spd-ma-k-fasismu-dale-nez-strany-prosazujici-politiku-eu Hitlerův šovinismus byl natolik zrůdný, že ho během šesti let svět porazil, ale multikulturalismus Merkelové zníčí evropskou křesťanskou kulturu, pokud se národy rychle nevzpamatují  a nezabrání desítkám milionů Afričanů usadit se v EU

Posledních pár let se nám vrací na stánky tisku, na obrazovky a do statusů na sociálních sítích různé pojmy, které se však míchají dohromady asi tak, jako když by v jedné tašce byla jablka, hrušky a brambory. Jistě uznáte, že jde o nesourodou, byť biologickou směs. Jak vnímat rozdíly mezi těmito označeními lidí?

 

Fašismus bylo označení pro režim italského vůdce Mussoliniho. Již ve 20. letech 20. století se však označení rozšířilo na příbuzná politická hnutí, strany a státní režimy v jiných zemích, a stalo se tak označením typu politické ideologie. Typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména rovnostářský kolektivismus, autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu. Tolik definice.

Nacionalismus jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území. Z nacionalismu vychází myšlenka národních států, na které je do značné míry založeno dnešní uspořádání států světa. Z tohoto pojetí také vychází názvosloví používající pojmy národní a mezinárodní. Pod vlivem nacistického vypjatého nacionalismu se tento výraz začal používat také v negativním smyslu pro ideologii šovinismu, přesvědčení o výjimečnosti vlastního národa. Příbuzným pojmem je patriotismus, česky vlastenectví, který zdůrazňuje vlast, tedy rodiště či zemi rodičů.

Patriotismus, tedy vlastenectví je společensko-politický postoj vycházející z emotivního kladného a podpůrného postoje jednotlivců či skupin k otčině. Otčinou (či domovinou) může být oblast nebo město, obvykle se jí však míní národní stát nebo vlast, Termín patriotismus je často definován jako oddanost domovské zemi, která má své specifické projevy dle jednotlivých zemí. Patriotismus na rozdíl od šovinismu nevylučuje úctu k jiným zemím a národům.

Tolik základní definice citované z jiných zdrojů. Pokud si je pečlivě přečtete, zjistíte, že jde o rozdílná vyjádření vztahu k vlasti, spoluobčanům i cizím lidem. Vraťme se však ještě trochu do historie. Fašisté byli samozřejmě zároveň nacionalisty a vlastenci. Mimo organizovanost a zfanatizování však byli též agresivní a rozpínaví. Adolf Hitler využil historických germánských vlastností a schopností. Vynikající manipulací v Němcích probudil nejen nacionalistické a vlastenecké nálady, ale zároveň jim vštěpoval, že je třeba svou pravdu šířit dále po světě. Neváhal zneužít i děti a indoktrinací je natolik pobláznit, že byly po pár letech ochotné umírat na frontě. Ideologická i rasová uměle vytvořená nadřazenost Němců vůči ostatním národům tak byla hnacím motorem vedoucím Německo do 2.světové války. Ideologickým důvodem nebyla ani tak hamižnost a touha po majetku, jako spíše přání fašistů prosadit vlastní a jediný názor na to, jak má svět vypadat, pokus získat vládu nad ostatními. Něco podobného zažíváme i nyní, kdy ruku v ruce postupují společně Německo, Francie a vedení EU podporované liberálně demokratickými silami.

 

Pokud tedy lze něco nazývat fašizmem, pak je to diktatura Bruselu. Ostatně i směr případného výboje. Míří opět na východ. Srovnejte si definici fašismu, do nacionalistického pojmenování si dosaďte tmavšího Evropana vzniklého křížením Afričanů s Evropankami. Ještě Vám to nesedí? Od fašismu se příliš neliší ani působení několika posledních amerických prezidentů před Trumpem. Arabské jaro bylo ukázkou prosazování změn dle vlastních představ v cizích svrchovaných zemích. Bez ohledu na utrpení místních obyvatel a budoucí následky pro svět. Podobně lze vnímat Antifu, která svým názvem pouze mate a je něčím podobným, jako byla Hitlerjungend. I proto je strašidelné, že lídr Pirátské strany se hrdě stavěl do první lajny akcí Antify.

Označování příznivců stran něčím blízkých naší SPD jako fašisté, je tedy pouze odváděním pozornosti od zvěrstev Bruselu.

Nacionalismus už je něco jiného. Z něho vychází historicky dlouhodobé rozdělené světa na státy. Nacionalistou je tak každý občan jednotlivých států, který neusiluje o slučování v jeden celek. Národní státy mají svou historii, opodstatnění a logiku. Vytváření obrovských ekonomických a územních celků vždy skončilo jejich rozpadem. Fungování ekonomiky na bázi spolupráce mezi státy má větší perspektivu, než naprosto geologicky, ekonomicky a sociálně rozdílné země slučovat do jednoho celku. Být nacionalistou tak tedy není nic špatného a prosazování národních států, byť spolupracujících, má v střednědobém a dlouhodobém horizontu logiku.

Patrioti a vlastenci jsou chloubou každého národa, každé země. Vždy jsme si vážili těch, kteří bránili svou vlast, někdy i za cenu nasazení vlastního života. Vlastencem je každý sportovec stojící na stupních vítězů s národní vlajkou na srdci. Lze za něj považovat každého, kdo by za svou vlast bojoval na všech myslitelných polích. Být hrdých příslušníkem národa, který má svůj domov, je pocta. Kolik takových vlastenců přichází do Evropy? Kolik jich je v centrálním velínu v Bruselu či v naší politické a umělecké sféře?

Opravdu je urážka, když Vás někdo nazve vlastencem či nacionalistou? Nikoliv, je to pocta

Pocta, které je třeba si vážit, zároveň je třeba se oprostit od názvu fašista. Agresivní a expanzivní povaha fašismu je něco jiného, než postavení se na obranu vlasti.

SPD a ani nikdo jiný hlásící se k vlastenectví neřekl, že bychom chtěli zaútočit, atakovat či napadnout kohokoliv za našimi hranicemi.

Ale doma si chceme dělat to, co uznáme za vhodné. Je to naše právo, a to je třeba bránit. Bez ohledu na stranickou příslušnost. S SPD se můžete rozcházet v praktikách, můžete je vnímat jako podnikatelský subjekt, ostatně která strana jím není, ale k fašismu má SPD dále, než jiné strany spojené s prosazováním politiky EU. To platí pro všechny politické sdružení a strany, stejně tak i pro umělce i prosté lidi, pro které jsou Čechy a život v nich prioritou.

Pravý prostor  8.4.2019

]]>
POLITIKA Tue, 09 Apr 2019 11:31:32 +0000
Poloprďoch Dub předobrazem Petra Fialy http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2749-poloprdoch-dub-predobrazem-petra-fialy http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2749-poloprdoch-dub-predobrazem-petra-fialy Předseda ODS Petr Fiala při projevu na nedávné ideové konferenci své strany

V poslední době se nemohu při krocích předsedy ODS Petra Fialy ubránit vzpomínce na jednu z postav z Dobrého vojáka Švejka a to poručíka Duba. Vojáka, který se snažil budit respekt u podřízených pohrůžkami typu Vy mě všichni ještě neznáte, ale až mne poznáte!, ale budil jimi spíš úsměv díky svému neurčitému dvojznačnému civilnímu a nikoliv vojenskému vůdčímu vystupování. A vysloužil si za to přezdívku poloprďoch. Vždyť co si má člověk myslet o vůdci kdysi naší nejsilnější pravicové strany, když na ideové konferenci ODS se jasně vyjádří, že z neomarxistické socialistické Evropské unie nikdy nevystoupí, pak vyhodí ze strany voliči nejoblíbenějšího člena Mgr. Václava Klause (33 000 preferenčních hlasů v Praze) a ještě k tomu za to, že v Poslanecké sněmovně řekl jako poslanec pravdivý výrok, pak na sněmu KDU-ČSL vyzve tuto proevropskou v současnosti neoliberálně orientovanou stranu ke spolupráci na boji s podle něho polokomunistickou Babišovou vládou a hned na to prohlásí, že ODS je konzervativní pravicová strana a on sám že je autentický konzervativec.

Pokud by to poslední byla pravda, musel by přece dělat vše, aby naši republiku zbavil vysoce nebezpečného neomarxistického diktátu EU, v jejímž čele se to hemží radikálními marxisty, dokonce bývalými maoisty a trockisty, prostě levičáky všeho druhu. EU, jejíž předseda Juncker oslavoval dokonce otevřeně  Marxe v Trevíru. EU, v níž díky těmto "vůdcům" vládne sebedestrukční každodenní boj s křesťanskou tradicí, v EU kde je nastolována politicko nekorektní cenzura, genderové šílenství, smrtící rovnostářství původních obyvatel se životu nebezpečnými vraždícími menšinami, jen aby si tito šílení levicoví vůdcové splnili svůj sen o zničení právního státu. Pokud by byl pan Fiala opravdu autentický konzervativec, jak o sobě tvrdí, musel by vyhlásit boj takovému novodobému marxistickému šílenství. A především pokud je věřícím katolíkem, musel by bojovat za udržení tisícileté křesťanské kultury u nás. Musel by přestat hlásat falešnou mantru o současném Západě a to, když už pro nic jiného, tak aby získal na svou stranu pravicové voliče. Jinak pro ně nebude dokonce ani levicovým prďochem, ale pouhým ustrašeným poloprďochem. Tak, jak to stojí v již citovaném Švejkovi:

"Poručík Dub byl by nejraději srazil Švejka pod vlak, opanoval se však a rozkřikl se na všechny: „Já vám povídám, abyste zde zbytečně nečuměli! Vy mě všichni ještě neznáte, ale až mne poznáte! – Vy zde zůstanete, Švejku,“ řekl hrozným hlasem, když Švejk s ostatními chtěl odejíti k vagónům. Zůstali sami stát proti sobě a poručík Dub přemýšlel, co má říct strašného. Švejk ho však předešel: „Poslušně hlásím, pane lajtnant, kdyby nám aspoň tohle počasí vydrželo. Ve dne není moc horko a noci jsou taky docela příjemný, takže je to nejpříhodnější doba k válčení.“ Poručík Dub vytáhl revolver a otázal se: „Znáš to?“ „Poslušně hlásím, pane lajtnant, znám. Pan obrlajtnant Lukáš má nemlich takovej.“ „Tak si to tedy, ty pacholku, pamatuj!“ vážně a důstojně řekl poručík Dub, zastrkuje opět revolver; „abys věděl, že by se ti mohlo stát něco velice nepříjemného, kdybys pokračoval v těch svých propagandách.“ Poručík Dub odcházel, opakuje si: „Teď jsem mu to nejlépe řekl: v propagandách, ano, v propagandách!...“ Nežli Švejk vstoupí opět do svého vagónu, prochází se ještě chvíli a bručí k sobě: „Kam mám toho DUBA jenom zařadit?“ A čím dále tím jasněji vybavovalo se Švejkovi pojmenování tohoto druhu lidí: poloprďoch.

Ve vojenském slovníku slovo prďoch bývalo odedávna používáno s velkou láskou, a hlavně toto čestné nazvání patřilo plukovníkům nebo starším hejtmanům a majorům a bylo to jisté stupňování používaných slov „dědek prevítská“. Bez toho přídavného jména slovo dědek bylo laskavým oceněním starého plukovníka nebo majora, který hodně řval, ale přitom měl svoje vojáky rád a chránil je vůči jiným regimentům, když šlo hlavně o cizí patroly, které jeho vojáky vyzdvihovaly z putyk, když neměli přesčas. Dědek se staral o své vojáky, mináž musela být v pořádku, ale míval vždy nějakého koníčka; na něco si zased, a proto byl „dědek“. Když ale dědek zbytečné sekýroval přitom mužstvo i šarže, vymýšlel si noční cvičení a podobné věci, byl „dědek prevítská“  a z „prevítského dědka“, jako vyšší stupeň vývinu neřádnosti, sekatury a blbosti, stal se „prďoch“. To slovo znamenalo všechno.

Veliký jest rozdíl mezi prďochem v civilu a prďochem na vojně.

Civilní prďoch, jest též představeným a také ho tak všeobecně nazývají v úřadech sluhové i podřízení úředníci. To je filistr byrokrat, který vytýká například, že koncept není dobře vysušen pijákem a podobně. Je to vůbec blbé hovadský zjev v lidské společnosti, poněvadž přitom dělá takový mezek rozšafu, všemu chce rozumět, všechno dovede vyložit a nade vším se urazí. Kdo byl na vojně, chápe ovšem ten rozdíl mezi tímto zjevem a prďochem v uniformě. V civilu to slovo prďoch představovalo dědka, který byl skutečný prevít, šel na všechno ostře, ale zastavil se přesto před každou překážkou; vojáky neměl rád a zápasil s nimi marně, nedovedl si získat žádné autority, které se těšil na vojně „dědek“ i „dědek prevítská“... a jestli Švejk nazval v duchu poručíka Duba poloprďochem, vystihl naprosto logicky, že jak do stáří, tak do hodnosti a vůbec do všeho schází poručíkovi Duboví do opravdového vojenského prďocha ještě padesát procent. S těmi myšlenkami vracel se ke svému vagónu Švejk."

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Sun, 07 Apr 2019 10:57:02 +0000
Fialův falešný polokomunismus http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2745-fialuv-falesny-polokomunismus http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2745-fialuv-falesny-polokomunismus Aleš Valenta, Václav Klaus, R. Jarolínová a Jiří Weigl na křtu knihy pana Valenty

V rozhovorech, které Petr Fiala poskytl nedávno v souvislosti s vyloučením Václava Klause ml. z ODS, dal opět k dobrému svou oblíbenou tezi o polokomunistické Babišově vládě. Polokomunistické, protože má podporu komunistů. Předseda ODS zjevně nechápe, že s bojem proti údajnému plíživému návratu komunismu žádné další body nezíská, protože naprostou většinu lidí v této zemi už dávno trápí jiné věci než je postavení a vliv KSČM. Taktika je to ale nejenom chybná, ale i falešná. Je pravda, že KSČM se zdráhá jasně odsoudit své zločiny spáchané v éře socialismu. Ale z tohoto postoje naprosto neplyne žádné nebezpečí pro demokracii v této zemi. To by se mohlo skrývat v programu komunistů. Ale kdyby se Petr Fiala obtěžoval do něj nahlédnout, pak by objevil teze standardní levicové strany, která prosazuje tržní ekonomiku se silným postavením státu, nechce obnovit cenzuru, ale hájí svobodný internet apod. Místo strašení mrtvým komunismem by se měl P. Fiala vážně zamyslet nad skutečnou hrozbou této zemi, kterou je neomarxismus. Ideologie, jež ovládá již několik desítek let skoro celý Západ, který Fiala stále nekriticky vzývá, a pod jejímž vlivem zdegenerovaly západní hodnoty k nepoznání. Největším šiřitelem neomarxismu je EU, v jejichž horních patrech se to jen hemží radikálními levičáky a marxisty všeho druhu. Loňská Junckerova oslava Marxe v Trevíru nebyla náhodná.

Místo omletých frází o potřebě reformy (nereformovatelné) EU by bylo od Fialy fér prohlásit: Ano, Západ už není, co býval. Místo svobody myšlení nastoupila politickokorektní cenzura, tolerance zmutovala v sebedestrukci namířenou proti vlastní historii a křesťanské tradici, rovnoprávnost zavlekly agresivní menšiny do bažiny smrtícího rovnostářství ničícího krok za krokem právní stát a rovnost před zákonem, od ženské emancipace dospěli progresivisté k genderovému šílenství, likvidaci rodiny a přirozených vztahů mezi mužem a ženou. Ano, toto všechno v ODS vidíme, ale náš strach z Ruska je pořád ještě větší. Proto nám nezbývá než volit menší zlo v podobě zbankrotovaného západního liberalismu.

Od „autentického konzervativce“, za kterého se Fiala rád označuje, by to byl srozumitelný a svým způsobem čestný postoj. Ale místo toho předseda ODS dál hlásá falešnou mantru o svobodném Západě. Pravicové, a tudíž nutně euroskeptické voliče tím nezíská. Nezbývá mu tudíž než lovit spolu s Kalouskem, lidovci a Babišem mezi nevyhraněnými středovými voliči. Cesta k obnově staré slávy ODS to ale není.

Stanovisko IVK ke dni 2. 4. 2019

]]>
POLITIKA Fri, 05 Apr 2019 09:05:00 +0000
Západní kultura zesnula politicky korektní smrtí http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/skolstvi-a-veda-tvori-vyspelost-naroda/item/2744-p-c-roberts-zapadni-kultura-zesnula-politicky-korektni-smrti http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/skolstvi-a-veda-tvori-vyspelost-naroda/item/2744-p-c-roberts-zapadni-kultura-zesnula-politicky-korektni-smrti Západní kultura zesnula politicky korektní smrtí

Je ohromujícím faktem, že politicky korektní šílenci dneška se zmocnili jak jazyka, tak literatutry a umění vůbec, čímž současně přinesli důkaz i o tom, že Západ je dnes kulturně mrtvý. Jestliže přední muzea přejmenovávají názvy obrazů, protože je jacísi slaboduší hlupáci označili za urážlivé, je na bíledni, že se kustodi západní kultury víry v západní kulturu vzdali.Jestliže univerzity překrývají nástěnné malby na svých budovách s tím, že by mohly být pro zlomek jejich zahraničních studentů urážlivé, je to důkaz o tom, že věda a poznání smyslem dané univerzity už přestaly být.Jestliže lidé odmítají používat slova a obraty svých dědů a pradědů, pak je to důkaz o tom, že byli zastrašeni až tak, že svůj jazyk i další prostředky svého vyjadřování raději zavrhli.Dnes sestává západní kultura z pornografie a sexuálních deviantů a lidé politicky korektní jsou těmi nejdůležitějšími a současně též nejslabšími články naší společnosti. Nicméně jsou to oni, kteří vládnou médiím, zabavnímu průmyslu, univerzitám a vůbec celému západnímu světu.

 

 
P. C. Roberts: Západní kultura zesnula politicky korektní smrtí

Jestliže přední muzea přejmenovávají názvy obrazů, protože je jacísi slaboduší hlupáci označili za urážlivé, je na bíledni, že se kustodi západní kultury víry v západní kulturu vzdali.

Jestliže univerzity překrývají nástěnné malby na svých budovách s tím, že by mohly být pro zlomek jejich zahraničních studentů urážlivé, je to důkaz o tom, že věda a poznání smyslem dané univerzity už přestaly být.

Jestliže lidé odmítají používat slova a obraty svých dědů a pradědů, pak je to důkaz o tom, že byli zastrašeni až tak, že svůj jazyk i další prostředky svého vyjadřování raději zavrhli.

Dnes sestává západní kultura z pornografie a sexuálních deviantů a lidé politicky korektní jsou těmi nejdůležitějšími a současně též nejslabšími články naší společnosti. Nicméně jsou to oni, kteří vládnou médiím, zabavnímu průmyslu, univerzitám a vůbec celému západnímu světu.

Jak je za této situace pak možné, že nás Washington táhne do války se skutečnými lidmi – Rusy, Číňany a Severkorejci – z nichž ti dva poslední nás už z bojišť jednou vypráskali – a též Peršany (míněni Iránci), starověkou rasou, se kterou si ani staří Římané nevěděli rady? To si ti blázni ve Washingtonu skutečně myslí, že jejich zhomosexualizovaná, zfeminizovaná a transsexuální branná moc může táhnout na Rusy, Číňany a Iránce?

To Hollywood může natočit další desítky filmů o válečných superhrdinkách, ale superhrdinové budou vždy tím posledním, čím se ukňouraní američtí feministé mohou kdy stát.

Aktuálními otázkami pro politicky korektní Ameriku jsou za této situace tyto: proč není též válka posouzena jako politicky nekorektní? A proč není politicky nekorektní pro politicky korektní arbitry nadávat nám všem, kteří se proti válce stavíme?

Pravda je totiž taková: Skuteční rasisté Ameriky jsou ti, kteří nazývají bělochy rasisty.

(vybral a přeložil Lubomír Man)

]]>
ŠKOLSTVÍ, VĚDA A VYSPĚLOST NÁRODA Fri, 05 Apr 2019 07:55:58 +0000
Lidovci konečně bez sudeťáckých kolaborantů v čele http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2743-lidovci-konecne-bez-sudetackych-kolaborantu-v-cele http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2743-lidovci-konecne-bez-sudetackych-kolaborantu-v-cele Marek Výborný, nový šéf Lidové strany

O lidovcích platí několik základních pouček. Jedná se o stranu ohebnou a přizpůsobivou, která je ochotna se podílet na vládě za všech režimů a převládajících ideologií (nepohrdnou vládou pravicovou, stejně jako levicovou). Také čas od času provedou vnitřní restrukturalizaci a výměnu kádrů. Vzpomeňme jen, jak se po listopadu 1989 po charizmatickém a Havlem odstřeleném Josefu Bartončíkovi ocitl v čele KDU-ČSL do té doby prakticky neznámý Josef Lux, mistr zákulisní politiky později přezdívaný had na tři. To v časech první republiky to bylo jiné kafe. Po celé období byl jediným předsedou Msgr. Jan Šrámek a jeho pevná vláda nad stranou byla provázená slavným okřídleným heslem: „Dohodli jsme se, že se dohodneme.“ Šrámek byl však rozhodným odpůrcem Mnichova. Za II. republiky se stáhnul z politického života, odešel do exilu a stal se předsedou vlády v exilové Benešově vládě v Londýně. Msgr. Šrámek se dnes musí otáčet v hrobě hrůzou, když vidí své následovníky v čele strany Bělobrádka a Hermana, jak se paktují se sudetskými Němci. Je jen dobře, že v nově zvoleném předsednictvu strany tyto kolaborantské elementy byly vymeteny. Doufejme, že bude přehodnocena také stranická politika vůči Posseltovi a jeho revanšistickým pohrobkům vyznavačů Konrada Henleina a bílých podkolenek.

 

]]>
jan.kopal1977@seznam.cz (JAN KOPAL) POLITIKA Wed, 03 Apr 2019 09:12:53 +0000
Jak zaříznout Okamuru - politický thriller na Aeronetu v přímém přenosu aneb volby se blíží http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2733-jak-zariznout-okamuru-politicky-thriller-na-aeronetu-v-primem-prenosu-aneb-volby-se-blizi http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2733-jak-zariznout-okamuru-politicky-thriller-na-aeronetu-v-primem-prenosu-aneb-volby-se-blizi Tomio Okamura-jediný neohrožený šéf strany, který říká jasné NE EU. Stíhá ho za to trest řízený našimi europeisty...

Komu prospívá tříštění SPD?  Na začátku února oznámil na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně předseda SPD Tomio Okamura závažnou skutečnost. Informoval přítomné novináře, že se mu dostal do rukou materiál, který ukazuje, že se proti jeho euroskeptickému hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) připravují rozsáhlé provokace. Radek Pokorný z časopisu Protiproud se zamýšlí nad kampaní rozpoutanou proti SPD a snaží se pochopit, kdo má z této podivné operace největší užitek. Jak z materiálu vyplynulo, zpravodajská operace „Vulterin“, nazvaná podle někdejšího šéfa BIS, by měla pomocí účelově vypuštěných dezinformací, rozložit hnutí zevnitř a pokusit se tak snížit jeho volební potenciál během voleb do Evropského parlamentu. Součástí materiálu, jehož kopie předseda SPD předal prezidentu republiky, předsedovi vlády a předsedovi BIS, aby celou záležitost prošetřili, je i operačně taktický plán na rozložení poslaneckého klubu a využití některých alternativních médií k útokům na SPD pomocí po léta sbíraných odposlechů. A už to jede:

Neuplynul ani měsíc a na počátku března se rozhořela kauza „Volný“, kterou odstartoval předseda SPD Moravskoslezského kraje, poslanec Lubomír Volný. Ten na alternativním „Svobodném rádiu“ v rozhovoru tvrdě zaútočil na některé významné představitele vedení SPD. Útok na místopředsedu strany Radima Fialu byl tak rasantní, že zaskočil i moderátora alternativního rádia, který si zřejmě v tu chvíli teprve uvědomil, k jaké hře bylo jeho médium použito. Štafetu útoků a nepodložených tvrzení, za které by se nemusela stydět ani Nora Fridrichová z ČT, směřovaných na Radima Fialu a další představitele hnutí, od „Svobodného rádia“ převzal tajuplný server Aeronet, který tyto kauzy rozvedl do obludných rozměrů. Ani známý rusobijec jako je Ondřej Kundra z Respektu neodhalil tak rozsáhlou s흡 „prostějovského spiknutí“, do které pan VK, který je pod články podepsán, zapletl kromě řady nesmyslů i předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka a další osoby.

Ve své střelbě do vlastních řad pokračoval tento „alternativní“ server útoky na poslankyni SPD Janu Levovou pomocí téměř rok starých odposlechů týkajících se komunálních voleb. Prostorové odposlechy, které tomuto serveru někdo údajně anonymně poskytl, o ničem nevypovídají, ale mají za cíl pošpinit poslankyni SPD. Opravdu si pan VK, nepoložil otázku, proč mu dva měsíce před rozhodujícími volbami do EP někdo podstrkuje takovéto materiály a kdo asi tak může disponovat prostorovými odposlechy poslanců v této zemi?

Čtěte ZDE: Vlastenecké strany v Nice: Odmítáme Čtvrtou říši v Evropě. Nesnesitelná lehkost novinářského lhaní. Okamura: Největším zlem je bruselský politik. Stavme na základech našich předků

Komu slouží Aeronet?

V seriálu špinění SPD pokračoval tento týden pan VK útokem na lídra eurokandidátky Ivana Davida, který prý měl odejít ze sobotní pražské konference hnutí předčasně. To je podle bdělého oka redaktora důkaz, že není spokojen s vývojem v hnutí. 

Materiály Aeronetu poskytnuté s největší pravděpodobností BIS (viz prostorové odposlechy poslanců SPD) potom přebírají další média, včetně těch Bakalových. Alternativní médium tedy funguje jako „transformátor“ svodek BIS, které jsou potom používány v médiích hlavního proudu. Články jsou také zpravodajskou hantýrkou nadepsány. V titulku je svodka 1, svodka 2 a svodka 3. Jestli byl Aeronet od svého založení připravován jako hlásná trouba BIS a na ní navázaných mediálních struktur, či byl pouze naivitou pana VK zneužit ke zpravodajským hrám, zřejmě už nezjistíme. Co ale víme s jistotou je, že server tvářící se jako euroskeptický a protibruselský se stal jedním z hlavních nástrojů akce „Vulterin“ na rozbití SPD.

Jeho dosah na občany není ovšem tak velký, aby většina voličů tuto dezinformační kampaň cílenou na oslabení SPD vůbec zaznamenala. Ale i tak jde o oslabení, které přichází v nejméně vhodnou chvíli. Evropské volby jsou mimořádně důležité a každý ztracený hlas může sehrát při dalším směřování EU důležitou úlohu.

Tříštění sil Bruselu vyhovuje

Kromě účelových kampaní majících za cíl odradit voliče od SPD, která má z euroskeptických stran zřejmě jako jediná šanci překročit pětiprocentní hranici a podílet se tak se svými poslanci na posílení frakce ENF v EP se do kampaně na straně Bruselu zapojují, aniž by to tušily, i malé euroskeptické strany, které se v počtu více než dvaceti rozhodly samostatně kandidovat do EP. Ucítily totiž svoji šanci dosáhnout na státní příspěvek. Evropské volby jsou totiž ideální svým formátem pro malé strany a dá se na nich i slušně vydělat. Stačí získat pouhé jeden a půl procenta hlasů a strana dostane státní příspěvek ve výši zhruba tří milionů korun. To je zřejmě také důvodem k účasti většiny malých stran, které se domnívají, že by se jim vysněnou metu mohlo podařit překonat a zajistit si peníze na další činnost. Vzhledem k tomu, že většina z těchto subjektů získala v minulých volbách méně než půl procenta hlasů, je to vzhledem k počtu vzájemně soupeřících stran téměř nemožné.

Bruselské struktury a jejich domácí pobočky, které mají zájem na co největším oslabení relevantních euroskeptických stran po celé Evropě, s tímto faktem počítají a spolu s kampaní proti subjektům jako je SPD toho hojně využívají. Malé euroskeptické a protiimigrační strany, které se i přes jasnou nemožnost úspěchu těchto voleb zúčastňují, tak vlastně rovněž nevědomky pracují v zájmu Bruselu. Nelze ani vyloučit, že některé z nich pracují dokonce vědomě v jeho zájmu.

Nadcházející volby do evropského parlamentu ukáží, nakolik se lidé nechají těmito strukturami a jimi vedenými kampaněmi ovlivnit. I přes všechny výhrady, které lze k bouřlivému dění uvnitř SPD mít, není zatím žádná jiná relevantní alternativa, která by mohla překročit pětiprocentní hranici a posílit tak euroskeptiky v celé Evropě v těchto velmi důležitých volbách.

Houstne to tu.

]]>
POLITIKA Wed, 27 Mar 2019 17:29:25 +0000
Petr Fiala je pln schizofrenních polopravd a rozporů http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2727-ods http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2727-ods Prezident Klaus a Mirek Topolánek na jednom z Kongresů ODS

Na twitteru nám přišel  do redakce Fragmentů dotaz docenta Martina Konvičky "Věděli jste, že už nemá koule ani ptáka?", který u nás vzbudil zvědavost, koho tím asi  pan docent myslí, kdo ho tak rozčílil? A  k našemu překvapení šlo o muže, který právě dělení na muže s gulema a bez gulí kdysi do politiky zavedl - Mirka Topolánka. Lépe řečeno na jeho reakci na článek předsedy ODS Petra Fialy. Pan Topolánek, který se chce dostat po neúspěšné kandidatuře na prezidenta a po ztrátě lukrativního postu ředitele předsedy představenstva výkonné rady Teplárenského sdružení ČR opět do politiky, reagoval na Fialův článek ve Fórum 24 v rubrice Pravý břeh 25.3.2019 slovy: "Palec nahoru! Pokud někdo ještě pochybuje o kroku, kterým se ODS zbavila Klause (ů), tak teď už snad ne. Vím, že ten text je akademický, ale díky za něj. Cestou národoveckého populismu může jít strana Klausů, Foldynů a Vyvadilů, ODS ne!"  Opomenu-li, kde by byl tento neúspěšný ostravský podnikatel s mnohamilionovými dluhy bez profesora Klause a jeho ODS, díky nimž se dostal do Senátu a pak i do čela ODS, zajímalo mne, čím ho tak nadchl článek pana Fialy a hned po první větě jsem to  pochopila. 

Pan Fiala v článku "Musíme znovu bojovat za svobodu a demokracii. Neodradí nás ani proruští trollové, ani populisté " se distancuje od Topolánkem tolik nenáviděného profesora Klause slovy: "Zklamu všechny, kteří čekají, že budu psát „o Klausovi“. Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) je pro mne minulost. Ponechám toto téma skupině komentátorů, které posedla zběsilost, jejíž vyléčení by vyžadovalo buďto pokropení svěcenou vodou nebo psychiatra."  I když po poslední ideové konferenci ODS jsem se zařekla, že už od jejich představitelů nebudu nic číst (ZBABĚLÉ CHOVÁNÍ ODS JE VLASTNĚ VELKÝM ŠTĚSTÍM PRO NAŠI ZEM) četla jsem dál. A bylo to hustý! Nevěřila bych, že takto  rozporuplný článek mohl napsat politolog, který by měl být díky své profesi objektivní a exaktní. Nemohu na něj nereagovat. Ne snad proto, že by se mně  dotklo roztomilé obvinění, že jsem zběsilý troll, kterému ani svěcená voda nepomůže, neboť s ní  bývám často v dotyku při příchodu do kostela. Ale proto, že nesnáším polopravdy a po přečtení článku profesora Fialy nejde než uvést jeho výroky na pravou míru. Buď nesledoval po celá léta při budování si pozice na fakultě v Brně politiku, nebo to dělá záměrně, ale tolik neznalosti o minulosti jsem prostě od politologa nečekala.

Pan Fiala píše, že "kdo nevěří v Západ, nevěří v důstojnost jednotlivce, ve svobodu, demokracii a právní stát a boj za kapitalismus s tím souvisí." Má pravdu až na to, že před slovo Západ patří slovíčko bývalý. A pokud jde o kapitalismus, tak bych si dovolila mu připomenout rok 1991, v němž právě Václav Klaus u nás  kapitalismus vybudoval zavedením liberalizace koruny a tím umožnil nastolení volného trhu se Západem a navrácení podniků nemovitostí do soukromých rukou... Kde byl v té době pan Fiala, když tento politik jako první v televizi vyslovil slovo kapitalismus navzdory tehdejším rozčíleným havlistům, kteří chtěli jen opravovat komunismus a dávat mu lidskou tvář přesně tak, jak to chce nyní dělat pan Fiala s EU. Jako politolog by si měl  přečíst knihu nobelovského ekonoma von Hayeka  Cesta do otroctví , aby se dozvěděl, kam ho tato jeho cesta zavede. Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) mohou být pro pana Fialu minulost. Ale bez této minulosti by si nemohl jen tak založit ani katedru  politologie ani ODS a jen bychom živořili na cestě k budování komunismu s lidskou tváří pod vedením reformních komunistů, a to kdo ví, jestli vůbec. Trocha pokory by proto panu profesorovi neškodila, když už jí nemá pyšný, prázdný a falešný Topolánek. Nehledě k tomu, že  bez znalosti minulosti je cesta do záhuby. 

Pan Fiala píše o změnách Západu: "Mnozí z nás mohou mít oprávněně pocit, že Západ je v krizi, protože nás ohrožují různé -ismy, staré i nové. Jenže jediné místo, kde se s nimi lze utkat, je právě západní civilizace. "Jako politolog by měl ale uznat, že -izmy Západu nejsou pocity, ale fakta, která prosazuje zejména EU dokonce už i s pohrůžkou soudů.  Západ se prostě, zejména za Obamy, od bývalých svých konzervativních hodnot začal odchylovat a začal jasně hlásat nejrůznější  módní nebezpečné -izmy, které Václav  Klaus (s podstatným jménem hromadným) právem kritizují. To neznamená, že jsou proti  euroatlantickému spojenectví. Konečně to nejlépe ví  místopředseda ODS  Jan Zahradil a který euroatlantické spojenectví prosazoval  jak za Klause stejně tak, jako nyní za Fialy. Takže žádný rozpor. Jiná věc je, že se těžko jde utkat s někým, kdo něco chybného vehementně prosazuje a  čekat, že jedině on je místem, kde se  náš názor dá prosadit.

Pan Fiala píše správně, že :"Dnes čelí některé západoevropské vysoké školy autocenzuře na základě politické korektnosti".  Není to ale proto, že "před čtyřiceti lety tam nemohli přednášet lidé, kteří smýšleli pravicově a nelíbili se levicovým aktivistům." Taková situace mohla být u nás, ale v USA neměli přece komunismus. Byla jsem například na přednášce pana Koháka a ten byl ještě nyní absolutně o svých superlevicových názorech přesvědčen a nikdo ho v USA nepronásleduje. Prostě si to pro nás z nepochopitelných důvodů myslí.

Pan Fiala má pravdu, že "Krajně levicová ideologie vedla až k vlnám násilí, vzpomeňme teroristické útoky té doby."  Není ale pravda, že je to proto, že "Část západních levicových politiků ze strachu a zmatenosti podlézala komunistické Moskvě. Kdo tvrdí, že nás v tomto spasí Rusko nebo Čína, tak nejspíše k nám spadl v lepším případě z Marsu, v horším z Moskvy. Ať už je to ale jakkoli, rozhodně nemůže tvrdit, že má něco společného s politickou pravicí." I když samozřejmě na Stalinovu a Brežněvovu dobu máme všichni strašlivé vzpomínky a měla by se nadále připomínat, politologové by se neměli snižovat ke kritice fanatických rusobijců, ale zůstat nad věcí. Současná Moskva přece žádné teroristy a nebezpečné uprchlíky nepřijímá a nikomu žádně kvóty na ně nenutí. A nikdy jsem neslyšela z úst Václava Klause ani jeho syna, že nás před nebezpečnými hosty kancléřky Merkelové  spasí Čína či Rusko. Takový názor nezastává dokonce ani prezident Zeman. Natož aby řekli, že hlasatelé takového nesmyslu mají něco společného s pravicí. Pouze uznávají fakt, že díky rovné 12% dani a dovolení spolupráce se všemi i západními podnikateli zavedl v Rusku prezident Putin kapitalismus, byť pochopitelně s některými pozůstatky z minulého režimu, a to v době, kdy USA naopak poprvé ve své historii poznaly, co je to socialistický režim za levicového politika Obamy. A je jasné, že Obamovu snahu o nastolování socialismu v USA měl kritizovat každý, kdo si říká pravičák. Bohužel z obav ze stejného chování bruselských politiků naši pravičáci, kromě Klause, mlčeli. A umožnili tím levicovým politikům, aby ji a i celou naši zem táhli jinam. 

Řešení pana Fialy  na tento zmatek, že "základní úlohou české pravice být pevným pojítkem České republiky k Západu" je v současnosti rozporuplné, takřka schizofrenní.  Pokud se podaří panu Trumpovi Západ  vrátit k jeho bývalé slávě, pak je to určitě platné. Jenže zatím se z něj na nás stále ještě hrnou nejrůznější nebezpečné -izmy a nikdo jiný tu není, kdo by nás před nimi zachránil. Hledat pomoc u toho, kdo nás ohrožuje, je prostě schizofrenní řešení. A EU, která je papežštější než papež pokud jde o politickou korektnost, ekoterorizmus, multikulturalizmus. gendrovou ideologii, pozitivní diskriminaci nejrůznějších divných menšin to již určitě nebude.

Není divu, že snem skutečných konzervativních pravičáků jako Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) je, aby se naše zem osamostatnila z těchto pout a do čela postavila neohroženého a skutečně pravicového konzervativního politika. Proto chtějí z EU vystoupit co nejdřív a nechápu, proč pan Fiala chce tento neomarxistický moloch stále pouze napravovat, když se mu to za 30 let nepodařilo. Je to stejně sisyfovský úkol, jako když se obrodní komunisté snažili o opravu komunismu; všichni víme, jak to dopadlo. EU je prostě neopravitelná, v tom má Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) pravdu. A v tom je celý slavný rozpor pana Fialy  a jeho nové ODS s nimi. Kdyby byl nyní Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) na Fialově místě, nebál by se to hlásat a u pravicových a troufám si říci, že i u mnoha levicových občanů by tím určitě bodoval.

Pan Fiala říká, že : "Socialismus je sice méně slyšet, zato se stal modlou různých populistů. Roste stát, zvyšují se kontroly, regulace, vláda podporuje nedůvěru v podnikatele a trh. Kdekdo by zavíral hranice. Regulovat, kontrolovat, etatizovat – to jsou hesla dnešní doby. Podpora velkých proti malým, nedůvěra v inovace, byrokracie, která vše zadusí. To je charakteristika dnešní ekonomické politiky v ČR."  Již ale nedodává, že toto platí i v jeho milované EU. A také již nedodává, že v ČR za to nemůže Václav Klaus, ale ti, kteří zničili jedinou stranu, která se kdysi proti tomu dokázala postavit. Klausovu ODS. A je už naprosto nepochopitelné, že právě ten, kdo to především na 19. kongresu ODS zavinil, Mirek Topolánek, se stává nyní spojencem pana Fialy. 

Když jsem slyšela z úst pana Fialy věty: "Nebojme se postavit na stranu odpovědnosti, trhu a kapitalismu. Nebojme se chtít navzdory současné politické většině malý, levný a přívětivý stát. Nebojme se věřit lidem. Nebojme se podpořit jejich aktivitu a ochotu riskovat. Jen tak něco vzniká.  Na programové konferenci jsme představili pět klíčových reformních priorit: nízké a jednoduché daně, malý a přívětivý stát, kvalitní vzdělání, odpovědnou důchodovou reformu a dobré životní prostředí. To je reformní cesta pro moderní českou pravici. Musíme znovu a s novou energií svést zápas za svobodu a demokracii, příslušnost k západu a kapitalismus,"  znělo to jako deja vú. Měla jsem pocit, že jsem na ideové konferenci před 20 lety a slyším věty profesora Klause, který toto přesně hlásal až do sesazení Topolánkem na 13. kongresu a pak velmi hrubou urážkou definitivně na 19. kongresu ODS. A tyto věty znějí v hlavách nejen mně, ale všem těm trollům, kteří si přejí návrat skutečné pravice alespoň do naší země, když všude kolem vládne  nesmyslný neomarxistický  socialismus plný  velice nebezpečných -izmů. 

Zbývá podotknout, že  na konferenci  se pan Fiala ani slovem nezmínil o největším nebezpečí, které se nad naší zení vznáší jako Damoklův meč. O  nebezpečné promigrační politice Německa a tím celé EU. O možnosti zavedení islámismu a tím o nebezpečí zániku celé tisícileté evropské kultury se všemi hrůzami, které by to  přineslo. To nejsou populistické ani trollské řeči, to je vážná hrozba, o níž naši pravicoví proevropští představitelé, kromě Václava Klause (zde podstatné jméno hromadné) mlčí, ale zapomínají, že se jednou budou muset i k tomu postavit čelem, chtějí-li, aby si jich národ vážil. Nemohou zamlčovat, co se děje kolem nás, jako to dělali kdysi komunisté za železnou oponou. Jsme národ gramotných občanů a stačí otevřít zatím ještě necenzurovaný internet. A zejména pravicoví voliči umějí číst!

Na to nestačí jen říci, že Václav Klaus je pro něj minulost, a vyhazovat jeho syna ze strany.  Toho bude slyšet stejně i odjinud a možná víc. A pokud si chce pan Fiala dlouhodobě udržet úctu jako oni, musí je přebít argumenty, nikoliv polopravdami a hrubým násilím. ODS měla kdysi velmi myslící voliče a Ti mají paměť!

Vznikla proto, aby v naší zemi hájila a prosazovala především tři věci: svobodu a demokracii, politickou příslušnost k Západu a kapitalismus. A to jsou základní bojové linie i dnes. Proto také ve Stanovách ODS je mezi hlavními cíli uvedeno, že ODS má „být stranou navazující na tradice evropské křesťanské civilizace, na humanitní a demokratické tradice první republiky a na zkušenosti současných západních demokracií. Nebudeme schopni hájit svobodu a demokracii, když se vzdáme naší příslušnosti k Západu. Euroamerická civilizace je jediná, kde jsou tyto hodnoty autenticky žity a rozvíjeny. Nikde jinde nedosáhla práva, svobody a důstojnost člověka takové úrovně, jako zde.“  Což je pravdivé tvrzení, které říká Václav  Klaus (s podstatným jménem hromadným ) stále od roku 1989. To, že Západ se za 30 let změnil a mnohé jeho novodobé -izmy rozumní politici, včetně profesora Klause a jeho syna právem kritizují, neznamená, že s ním chtějí přerušit vazby. Chtějí jen jeho návrat k bývalé slávě. Měl by proto pan Fiala ty zběsilé trolly, kteří to připomínají, chválit... 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Tue, 26 Mar 2019 10:38:40 +0000
Hanba pozérskému bláznovství http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/skolstvi-a-veda-tvori-vyspelost-naroda/item/2723-hanba-pozerskemu-blaznovstvi http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/skolstvi-a-veda-tvori-vyspelost-naroda/item/2723-hanba-pozerskemu-blaznovstvi Autor článku Jiří Weigl s prezidentem Klausem na semináři IVK
Na stále bláznivějším pokrokářském Západě se šíří jako nejnovější forma klimatického alarmismu exaltovaná hysterie, jejímž symbolem je švédská školačka Greta Thunbergová, jež na protest proti podle ní nedostatečné činnosti vlád v boji proti tzv. globální změně klimatu bojuje záškoláctvím. Je při tom oslavována pokrokářským mainstreamem a jako vrcholná celebrita zvána na dýchánky světových politických a ekonomických celebrit v Davosu. Boj proti změnám klimatu nechozením do školy je světový hit a i u nás se již vyskytli hlupáci, kteří se to pokoušejí napodobit, a jiní, kteří to jako chvályhodnou občanskou aktivitu oslavují. Ale nedosti na tom. O tom, že vzdělání a z něho plynoucí schopnost kriticky myslet, se pokrokářským manipulátorům veřejného mínění nehodí do krámu, není pochyb. Evidentně však své moci zatím úplně nedůvěřují a oprávněně pochybují, že se jim podaří si podřídit mlčící většinu pouhým přesvědčováním. A tak máme na stole kampaň za vyhlášení „klimatického stavu nouze“, který by uvědomělým environmentalistům umožnil suspendovat občanské svobody a lidská práva a nastolil jakousi novou diktaturu, sloužící vyšší pravdě klimatického náboženství.

Už ani nepřekvapí, že tyto protispolečenské bludy zelených extrémistů a jejich absurdní požadavky na omezení svobody veřejnou mocí si bez zaváhání osvojila naše pražská tzv. kulturní fronta a posledního února letošního roku se obrátila otevřeným dopisem s názvem „Staňme se spojenci v boji proti budoucnosti klimatického rozvratu“ na magistrát hlavního města s požadavkem, aby vyhlásil „stav klimatické nouze“ a začal jednat v zájmu planety. Cílem tohoto výjimečného stavu v hlavním městě má být „ do roku 2030 fungovat s neutrálními emisemi skleníkových plynů“. Naše kulturní avantgarda ve svých nejlepších „kohoutovských“ tradicích se nehodlá smířit s hrozícím „ekologickým kolapsem“ a „apatií vládních elit“, ale jde kupředu, razíc cestu pokroku inspirována pečlivým studiem západních pionýrů. Že je to nesmyslné, směšné a křečovité, nevadí. Chceme přece být v „tvrdém jádru“ a světoví.

Signatáři správně tuší, že česká společnost je většinově vůči podobnému třeštění velmi skeptická, a proto vykalkulovaně adresují svou výzvu pražskému magistrátu, kde mají své ideové spřízněnce. Zřejmě věří, že z Prahy pod moudrou vládou aktivistů vznikne po vzoru husitského Tábora něco jako „klimatická komuna“, moderní podoba království Božího na zemi. Původcem těchto aktivit však není pouze „klimatický žal“ (climate grief) – vznešená módní psychiatrická diagnóza, jíž se na Západě honosí ti nejuvědomělejší z šiřitelů dobra. Čertovo kopýtko z provolání vykoukne na samém závěru, v nejasné poznámce, že hrozba klimatického rozvratu musí znamenat „nastavení jiných pravidel pro financování a řízení kulturních institucí“ (sic).

Že se pod podobné nesmysly podepisují různí aktivisté a obskurní neziskovky a spolky, nikoho nepřekvapí. Na pováženou však je, že pod tímto bizarním dokumentem vidíme podepsány státní a veřejné kulturní instituce, jako Národní filmový archiv, Institut umění – Divadelní ústav, Akademii výtvarných umění v Praze, Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, Uměleckoprůmyslové muzeum, Národní knihovnu České republiky a řadu dalších. V našem státě je něco opravdu hodně shnilého.

Jiří Weigl, dne 7. března 2019

]]>
jiri.weigl@institutvk.cz (JIŘÍ WEIGL, výkonný ředitel Institutu Václava Klause) ŠKOLSTVÍ, VĚDA A VYSPĚLOST NÁRODA Mon, 18 Mar 2019 17:01:22 +0000