Zahradil a Tošenovský bojují v EU proti biopalivům pane Foltýnku Doporučený

  • čtvrtek, kvě 28 2015
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
1. místopředseda ODS europoslanec Jan Zahradil 1. místopředseda ODS europoslanec Jan Zahradil snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Z veřejně přístupných webových stránek EP je jasné, že europoslanci ODS jsou proti klasickým biopalivům. Evžen Tošenovský vystoupil k tomuto bodu na plénu EP a stejně jako Jan Zahradil podal písemné vysvětlení hlasování. Dojednaný kompromis o sedmiprocentní podpoře biopaliv podpořili proto, že v případě neschválení by i nadále platil 10 % podíl biopaliv první generace z řepky, obilí apod. do benzinu. Kompromisní návrh správně přiznává, že jejich dosavadní podpora byla chybou, a snižuje jejich podíl na 7 %. Oba poslanci ODS navíc podpořili pozměňovací návrh ohledně dalšího snížení na 6 %, naopak poslanci z Babišova hnutí ANO se postavili proti.

Předseda poslaneckého klubu ANO pan Faltýnek při včerejší debatě v Poslanecké sněmovně uvedl tudíž jen polopravdu, tedy že zástupci ODS Tošenovský a Zahradil na dubnovém plénu podpořili novelu legislativy EU regulující biopaliva. Je jasné, že vše v tom případě vyzní tak, že jsou pro tolik občany nenáviděná biopaliva. Zejména když on sám z toho vyvodil rozpor v postojích opozice, kritizující vládní podporu biopaliv první generace. Chápu, že chce obhájit střet zájmů ministra financí Andreje Babiše, jehož poslanci v EP se postavili proti novele, která navozuje snížení z 10 % na 7 % podílu biopaliv zdražujících již tak předražený benzín. Snižovat se ale k šíření polopravdivých informací, to snad nemá zapotřebí. Nehledě, že je to v naší zemi, kde jsme si jich za komunismu užili nekonečně a občané jsou na to velmi citliví, je to pro něj kontraproduktivní. 

 

Číst 8426 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %